BOXING:Marie Majerové 45/25 Křelov 783 36

pernamentka na 2 měsíce = 800 Kč
1 vstup = 80 Kč

TRÉNINKY: středa 17:00 - 18:30h, 18.30 - 20:00 kondični box (středa)

Dnešní box se dělí na amatérský box a Profesionální box.

V boji se boxer snaží zasáhnou soupeře v citlivých bodech - brada, spánky, krk ze strany, solar plexus, srdeční krajina a oblast jater. V soubojích proti sobě mohou nastoupit pouze borci s přibližně stejnou silou úderu, proto byly zavedeny váhové katagorie.

Amatérský box

Boxuje se 4 x 2 minuty s 1 minutovými přestávkama mezi koly. Boxeři soutěží v tílkách. Mezi předepsanou výbavu patří helma, která se musí shodovat s barvou rohu (modrá nebo červená). Rukavice a helmy musí splňovat technické normy stanovené mezinárodní boxerskou asociací A.I.B.A

Vrcholným úspěchem pro amatérského boxera je vítězství na olympijských hrách (profesionální box není olympijským sportem, tudíž se profesionální boxer nemůže her zúčastnit). Pro Českou republiku vybojoval historicky první stříbrnou medaili v boxu na olympijských hrách v roce 2000 v Sydney Rudolf Kraj, který v současné době patří spolu s Lukášem Konečným k nejúspěšnějším českým profi boxerům.

Profesionální box

Boxuje se 4-12 kol. Jedno kolo je dlouhé tři minuty a přestávky mezi koly jsou minutové. Boxer nastupuje v boxerských trenkách do půl těla a bez helmy (pouze s chráničem zubů). Další podstatný rozdíl se týká finanční stránky věci - v profesionálním boxu může úspěšný boxer vydělávat miliony dolarů každým zápasem.

Profesionální box se od amatérského boxu liší také stylem boje - v amatérském boxu se preferuje technický box a rychlost před tvrdostí. V amatérském zápase uvidíte v jednotlivých kolech více rozdaných ran než v profesionálním, což je mimojiné dáno rozdílnou délkou zápasu a s tím související taktikou.

Vrcholem pro profesionálního boxera je zisk titulu Mistra světa. Mezi čtyři nejuznávanější asociace patří WBO, IBF, WBA a WBC.